ANA SAYFA
KURUMSAL
DANIŞMANLIK PROJELERİMİZ
İNSAN KAYNAKLARI
İLETİŞİM

GEYİKLİ HASAT SIZMA ZEYTİN YAĞLARI


ÇANAKKALE BÖLGEMİZİN GÜZEL SAHİLLERİNDEN TOPLANAN ZEYTİNLER GELENEKSEL YÖNTEMLERLE SIZMA USULLERLE SIKILIP DOLUM İŞLEMİ YAPILMIŞTIR HALİ HAZIRDA ÜLKEMİZİN HER BÖLGESİNDE ÖZEL MUTFAKLARIN TERCİH ETTİĞİ BİR DAMAK TADIDIR
ÇANAKKALE BÖLGEMİZİN TATLI RÜZGARLARIYLA YIKANAN ZEYTİNLERİMİZ SİZLERİN BEĞENİSİNE SIZMA OLARAK SUNULMUŞTUR .
TESCİLLİ MARKAMIZ DÜNYA MUTFAKLARINA ULAŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRMEKTEDİR .


1. Daha Sağlıklı Bir Kalp
Tekli doymamış yağlar ve antioksidanlarla dolu olan zeytinyağı, kötü kolesterolü (LDL) düşürür. Böylece kardiyovasküler hastalıklar ve diğer kalp problemlerine karşı korur. Damarlardaki olası bir tıkanmayı önleyerek, kalp krizi riskini azaltır.

2. Kanser Riskini Azaltır
Zeytinyağı, antienflamatuar özellik gösteren bir antioksidan olan polifenol açısından zengindir. Böylece hücrelerdeki oksidatif stres ve kronik enflamasyon riskini azaltır. Araştırmalar zeytinyağının meme kanseri riskini azalttığını ortaya koyuyor. Zeytinyağı ayrıca solunum ve sindirim sisteminde oluşabilecek kanser türlerine karşı koruma sağlar.

3. Kan Şekerini Kontrol Altına Alır
Tekli doymamış yağlar bakımından zengin olan zeytinyağı insülinin sağlıklı düzeyde kalmasını sağlar. Böylece kan şekeri kontrol altına alınır. Diyabet hastalarına doktorlar zeytinyağı kullanmalarını önermektedir.

4. Antienflamatuar Özellik Gösterir
Daha önce belirttiğim gibi, zeytinyağı antieflamatuar özellik gösterir. Böylece hücre zarı akışkan kalır; sağlıklı besin öğelerinin hücrenin içine, atık ürünlerin ise dışına taşınması sağlanır. Bu da eklem yangısı ve astım risklerini azaltı

5. Kilo Vermeye Yardımcı Olur
Büyük miktarda tekli doymamış yağ içeren zeytinyağı, doymuş yağ hiç içermez. Doymuş yağlar vücudunuzda sağlıksız yağ katmanlarının oluşmasına sebep olur. Diyetinize zeytinyağı ekleyerek kilo alımını engellemiş olursunuz. Aynı zamanda zeytinyağı daha uzun süre tok hissettirdiği için kilo vermeye de yardımcı olur.

6. Kemikleri Güçlendirir
Zeytinyağı kemik mineralizasyonu ve kalsifikasyonu sağlayan oleat bakımından zengindir. Düzenli zeytinyağı kullanımı daha güçlü kemikler ve kemik erimesi riskinin düşmesi anlamına geliyor.

7. Zihinsel Yetenekleri Artırır
Araştırmalar, zeyinyağının beyin gelişimini artırdığını gösteriyor. Zeytinyağını bol kullanan insanlarda bunama riski büyük oranda düşüyor.
8. Sindirime Yardım Eder
Zeytinyağı ülseri, kabızlığı ve sindirim sistemindeki enfeksiyonları tedavi etmede kullanılır. Ayrıca antienflamatuar özelliği sayesinde safra kesesi problemlerini ve üreme sisteminde ortaya çıkan enfeksiyonları iyileştirebilir.
9. Yaşlanmayı Yavaşlatır
Zeytinyağı E ve K vitamini gibi antioksidanlar bakımından zengindir. Ayrıca yaşlanma sürecini yavaşlatan polifenol içerir. İçeriğindeki yağ asitleri kan damarlarının akışkanlığını artırır, cildi daha parlak yapar. Bu yüzden güzellik yağı olarak anılır.
10. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir