ANA SAYFA
KURUMSAL
DANIŞMANLIK PROJELERİMİZ
İNSAN KAYNAKLARI
İLETİŞİM

PRECAST CEPHE SİSTEMLERİ

PREKAST YAPI MALZEMESİ

PREKAST NEDİR?

prekastPrekast, üstün mukavemet sağlayan bir beton uygulamasıdır. Başta ABD ve Avrupa olmak üzere 70’li yılların başında kullanılmaya başlanmıştır. Basit bir beton karışımı olmanın yanı sıra içeriğinden uygulanma tekniğine kadar farklı bir yapısal malzemedir. Herhangi bir betona göre dayanıklılığı daha yüksektir. Mimari uygulamalarda da tasarım açısından çok büyük olanaklar sağlamaktadır. Dünyada “Glass Fiber Reinforced Concrete, GFRC” olarak bilinen prekast, fiber beton kaplama ya da çimento panelleriyle birlikte birçok farklı mimari uygulamada kullanılmaktadır. Mevcut duvar uygulamalarına ek olarak yalıtımlı kaplama veya komple duvar sistemi çözümleri ile binalarınıza hem estetik görünüm, ısı ve ses izolasyonu, hem de deprem güvenliği sağlamaktadır.
PREKAST KULLANIMININ SAĞLADIĞI AVANTAJAR;
Lif katkı malzemesi alkaliye dayanıklı cam elyaf olan malzeme, istenilen form ve yüzey dokusu saglaması ile büyük bir dizayn esnekliği sunmaktadır.
Ürün, ideal üretim koşullarında oluşturulur. Deprem yönetmeliklerine karşı malzeme katkılandırılmıştır.
Bazı ürünler dışarıda dökme, özellikle ılıman iklimlerde olsa da, birçok tesisleri iklimi tam olarak kontrol edildiği kapalı çalışır.
PREKAST CEPHE KAPLAMALARI
prekast cephePrekast, dış cephede kaplama malzemesi olarak da kullanılabilmektedir. Su,nem,ısı ve sese karşı yüksek izolasyon özelliğine sahiptir. Kullanılacak yere göre zolasyonun amacı belirlenerek prekast üretiminde kullanılan çimentonun miktarında değişiklik yapılabilir. Beyaz çimento miktarının arttırılması ya da azaltılması ile ürünün istenilen amaca daha uygun ve verimli hale getirilebilmesi sağlanabilir. Aynı zamanda içerdiği yüksek yoğunluklu taşyünü ile istenilen yalıtımı sağlamaktadır. Cephe giydirme ve mimari hataların giderilmesi, montaj kolaylığı gerektiren bölgelerde kaplama olarak, su ve akustik yalıtım malzemesi olarak kullanılabilir. Diğer taraftan hafif yoğunluklu prekast beton ile hem istenilen her türlü dış cephe dekoratif form elde edilebilirken aynı zamanda duvar, sıva, boya gibi ara uygulamaların hepsini elimine etmektedir. Panellerin içerisinde yerleştirilmiş olan galvanizli çelik konstrüksiyon ile deprem yönetmeliklerine uygun bir bağlantı esnekliği ve mukavemet elde edilmektedir. Duvar paneli olarak kullanıldığında ayrı ayrı yapılması gerekecek duvar, sıva, boya, mantolama ve dekoratif cephe uygulamalarından kurtaracak yekpare bir sistem sunmaktadır.
Uyguluma tekniği bilinen uygulamalardan farklıdır. Kalıplama uygulaması yapılırken, bu iş için özel olarak geliştirilmiş bir püskürtme yöntemi kullanılmaktadır. Silis kumuyla yüksek kalite beyaz çimentonun hassas bir oranda karıştırılır. Bu karışımda elde edilen çimento harmanı, cam elyafı ve polimer katkısıyla birlikte kalıplara dökülür. Böylece homojen bir karışım elde edilirken prekast, hem uygulama hem de mukavemet açısından üstün özelliklere sahip olur.
İnşaat Dükkanı kullanarak, sektör ortalamalarının altında alımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Büyük tonajlı alımlarınızda e-ihale gerçekleştirerek, ciddi iskontolar alabilirsiniz. Ödeme şekline sizin karar verdiğiniz e-teklif çözümü ile, firmaların istediğiniz ödeme şekline göre teklif vermelerini sağlayabilirsiniz. İster kutu profil, ister diğer malzemeler; insaatdukkani.com tüm alımlara rakipsiz ve benzersiz bir çözüm sunmaktadır.